Niedziela, 27 sierpnia 2017 roku  
| Strona Główna |  Kontakt | 
Menu Główne
Aikido
Polska Unia Aikido
Staże
Linki
Publikacje PUA
Dojo Szczecin
O Akademii
Zapisy
Instruktorzy
Treningi
sensei Jacek Wysocki
Biografia
Artykuły prasowe
Publikacje
DVD, Video
Mistrzowie
Morihei Ueshiba
Hirokazu Kobayashi
Giampietro Savegnago
Piero Silvano Rivigatti
Antonio Garcia
Archiwum
rok 2016
rok 2006
rok 2007
rok 2008
rok 2009
rok 2010
rok 2011
rok 2012
rok 2013
rok 2014
rok 2015
Kronika i Galerie Zdjęć
Kronika
Galerie zdjęć
Kalendarze Polskiej Unii Aikido
Galeria Aikido H.Sawki
Początki Aikido w Polsce
Newsletter
Zapisując się do systemu newslettera, będziesz systematycznie informowany o nowościach i ważnych wydarzeniach.
adres e-mail::

Zapisz
Wypisz      
Giampietro Savegnago

  HOME    Giampietro Savegnago    

Giampietro Savegnago

sav.jpgGiampietro Savegnago urodził się w 1953 roku we Włoszech. W 1969 roku zainteresował się praktyką sztuk walki rozpoczynając treningi boksu i kendo. W 1972 roku zaczął praktykować aikido. W cztery lata później spotkał mistrza H.Kobayashi. Jego aikido wywarło na nim ogromne wrażenie. Savegnago uczestniczył niemal we wszystkich stażach mistrza w Europie (w sumie ponad 300). W 1980 roku pierwszy raz odwiedził Kobayashiego w Japonii. Od tego czasu przebywał w Japonii kilka miesięcy w roku, trenując aikido pod okiem Hirokazu Kobayashi.

Savegnago obecnie naucza aikido we Włoszech, w Niemczech, we Francji, na Węgrzech oraz w Polsce. Pierwszy staż poprowadził w Szczecinie w maju 1984 roku. Od tego momentu 2-3 razy w roku prowadzi międzynarodowe staże aikido w dojo w Szczecinie. Jest konsultantem Polskiej Unii Aikido. Obecnie posiada 8 Dan. Wywarł ogromny wpływ na poziom aikido w Polsce. Jest perfekcjonistą i mistrzem sztuk walki uznanym przez światowych ekspertów.

Giampietro Savegnago kontynuuje rozwój aikido w kierunku jaki wyznaczył Hirokazu Kobayashi. W jego technikach odnaleźć można ideał stabilności, doskonałej pracy bioder i relaksu ramion. W roku 2000 Savegnago uległ wypadkowi motocyklowemu, na skutek którego stracił nogę poniżej kolana. W ciągu kilku miesięcy rehabilitacji i adaptacji protezy, odzyskał sprawność i wrócił do nauczania, prowadząc liczne staże w Polsce i na świecie. Ku zdumieniu i radości swoich uczniów kunszt i geniusz mistrza pozostał niedościgniony. Wg fachowców, w aikido prezentowanym dzisiaj przez G.Savegnago jeszcze wyraźniej widać niewiarygodną skuteczność mającą swe źródło w doskonałym wyczuciu czasu techniki.

 

Galeria zdjęć

Data powstania strony
26.11.2004r.
Ostatnia modyfikacja:
2017-04-23
Zapisy
Reklama
| Strona Główna |  Kontakt | 
Autonomiczna Akademia Aikido - Jacek Wysocki, CMS System Powered by