Wtorek, 07 lutego 2017 roku  
| Strona Główna |  Kontakt | 
Menu Główne
Aikido
Polska Unia Aikido
Staże
Linki
Publikacje PUA
Dojo Szczecin
O Akademii
Zapisy
Instruktorzy
Treningi
sensei Jacek Wysocki
Biografia
Artykuły prasowe
Publikacje
DVD, Video
Mistrzowie
Morihei Ueshiba
Hirokazu Kobayashi
Giampietro Savegnago
Piero Silvano Rivigatti
Antonio Garcia
Archiwum
rok 2016
rok 2006
rok 2007
rok 2008
rok 2009
rok 2010
rok 2011
rok 2012
rok 2013
rok 2014
rok 2015
Kronika i Galerie Zdjęć
Kronika
Galerie zdjęć
Kalendarze Polskiej Unii Aikido
Galeria Aikido H.Sawki
Początki Aikido w Polsce
Newsletter
Zapisując się do systemu newslettera, będziesz systematycznie informowany o nowościach i ważnych wydarzeniach.
adres e-mail::

Zapisz
Wypisz      
rok 2008

  HOME    rok 2008    

Relacja z II Miedzynarodowego Obozu Sztuk Walki

Lido di Spina 29.06 - 06.07.2008

 

1_3.jpgW dniach 29.06 – 06.07.2008 w miejscowości Lido di Spina (Włochy) odbył się II Międzynarodowy Obóz Sztuk Walki. Mięliśmy okazje poszerzyć nasze umiejętności pod okiem Soke Antonio Garcia (Hakko Den Ryu Ju Jitsu), Silvano Piero Rovigattiego (8 Dan Ju Jitsu), Giampietro Savegnago (8 Dan Aikido) oraz naszego nauczyciela Jacka Wysockiego (7 Dan Aikido).

                Jak zwykle podczas pisania relacji z obozu staję przed dużym dylematem jak w kilku zdaniach streścić cały pobyt w tym przepięknym miejscu. Na pewno pogoda nam dopisała. Codziennie upały w granicach 40 stopni, wspólne kolacje z miłą muzyką, chłodna woda w basenie, która pozwalała nam przetrwać w tym upale no i oczywiście wspaniały humor i dobra zabawa.

                Treningi pod okiem naszych mistrzów przebiegały w miłej i wesołej atmosferze. Szczególnie ważny był dzień treningów prowadzonych przez maestro Savegnago, który w środę przybył do nas wraz z całą swoją rodziną. Zobaczyliśmy go po półrocznej przerwie gdyż nie było go na stażu w Szczecinie. Jak zwykle mistrz tryskał humorem, chętnie i z uśmiechem na twarzy poprawiał nasze niedociągnięcia podczas wykonywania technik na macie. Niestety mistrz poprowadził tylko dwa treningi w ciągu jednego dnia.

Mistrz Rovigatti zaprezentował ciekawy sposób prowadzenia zajęć. Mięliśmy okazję popróbować nauczyć się jednego z kata mistrza. Nie wiem jak to wyszło bo sam próbowałem naśladować ruchy, ale z tego co wiem raczej przypominało to odganianie komarów niż jujitsu. Sensei Rovigatti poprowadził również jeden z treningów w suwari waza, a później interpretację tych samych technik w pozycji tachi waza.

2_3.jpgSensei Garcia zszokował nas już na pierwszym treningu, na który przyszedł w krwisto czerwonym kimonie.  Była to, jak później się okazało, zapowiedź „bólu”, który miał nam towarzyszyć przez tydzień treningów prowadzonych przez mistrza. Treningi owszem były bardzo trudne technicznie i czasami niezrozumiałe ze względu na specyficzny język mistrza (mieszanka włoskiego, hiszpańskiego i angielskiego z pojedynczymi dodatkami polskiego) niejednokrotnie bolały ręce ale za każdym razem sensei rozładowywał atmosferę szczerym uśmiechem i powiedzonkami w stylu „carramba”.

Treningi z mistrzem Wysockim to kontynuacja technik tanto dori. Sensei  zwracał szczególną uwagę na dystans, sposób ataku tanto oraz dokładność w wykonywaniu technik. Wielka uwagę poświęcił skupieniu na treningu i ostrożnym obchodzeniu się z bronią jaką niewątpliwie jest tanto.

Na koniec warto wspomnieć, że dwie nasze koleżanki : Ewa z dojo w Szczecinie i Vendula z dojo w Opavie otrzymały z rąk mistrzów Savegnago i Wysockiego Certyfikaty promujące na stopień 1 Dan. Ewa otrzymała również pamiątkę od mistrza Antonio w postaci słynnego czerwonego kimona. Ja z obozu na pewno zapamiętam atmosferę, super warunki mieszkaniowe jak również wycieczkę do Mirabilandii (wesołe miasteczko 30 km od Lido), w którym pierwszy raz (i chyba ostatni) dałem się namówić na rollercoster :).

 

Galeria zdjęć

 

Data powstania strony
26.11.2004r.
Ostatnia modyfikacja:
2017-01-19
Zapisy
Reklama
| Strona Główna |  Kontakt | 
Autonomiczna Akademia Aikido - Jacek Wysocki, CMS System Powered by